רישוי עסקים

רישוי עסק הוא למעשה היתר פורמלי / רישיון של רשות העסקים בעירייה, המאפשר לעסק להתנהל באופן חוקי על פי תנאים אשר נקבעו מראש. ישנם כמה סוגי עסקים להם יש יכולת לקבל רישוי, והתנאים לקבלתו משתנים לפי צו רישוי עסקים של הרשות המקומית. היות ומדובר בחוק, עסק שמפר חוק זה עלול להיסגר, ובעליו יאלצו לשלם קנס גבוה מאוד, כאשר יוגש נגדם כתב אישום פלילי.

עו”ד נבון קצב מייצג בתחום רישוי עסקים והוא גם חבר בוועדת רישוי עסקים של לשכת עורכי הדין, ולו ניסיון של מעל עשרים שנים בתחום. לעו”ד קצב וותק וידע בהתנהלות בתיקים מורכבים ופשוטים כאחד, יחד עם ניסיון בייצוג בערכאות המשפטיות ברחבי הארץ ומאות לקוחות מרוצים.

רישוי עסקים – מה הכי חשוב לדעת?

חוק רישוי עסקים וצו רישוי עסקים קובע למעשה אילו עסקים חייבים ברישוי, על מנת שיוכלו לפעול באופן שוטף, שגרתי ובצורה תקינה. רישיון העסק, מבטיח שנעשו כל הסידורים הבירוקרטיים להבטחת הפעילות החוקית והתקינה של בית העסק. החובה בקבלת הרישוי בהתאם לחוק, הינה מתוך שמירה על בטחון ובריאות הציבור.

הרישוי מוכיח בנוסף, שבעל העסק חושב על טובת הציבור ועשה כל שביכולתו על מנת להתאים את בית העסק על פי חוק, ובכך דואג ללקוחותיו. בין הצעדים הללו נכללים סידור בטיחות, תנאי תברואה, כל נושא מערך כיבוי האש ומניעה של מטרדים.

מי אחראי על אכיפת החוק?

האחראי על אכיפת החוק הוא אגף רישוי עסקים בכל רשות מקומית. באחריותו להטיל קנסות וסנקציות על בתי עסק שלא עומדים בתנאי הרישוי, לרבות הגשת צווי סגירה וכתבי אישום פליליים.

סוג העסקים המחויבים ברישוי, נקבע בצו רישוי עסקים כאשר ניתן לראות כי מדובר בלא מעט עסקים, ונתח גדול מהם חייבים ברישוי עסק.

פניה אל עורך דין העוסק ברישוי עסקים תסייע לכם בקבלת הרישיון המתאים לכם ובהכנת בית העסק ברמה גבוהה, תוך ליווי מסור, אישי, מקצועי ומשפטי. משרדנו עובד בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע בתחום הרישוי ומייצג גם לקוחות שהוגש נגדם כתב אישום פלילי על ניהול עסק ללא רישיון מתאים וכן במקרה של צו סגירה מנהלי לעסק. התקשרו כבר עכשיו 03-5585580 או השאירו הודעה, ונחזור אליכם. נשמח לעמוד לשירותכם.

Print Friendly, PDF & Email
קרדיט: freepik

השאירו פרטים:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email

עוד בנושא

צרו קשר כעת

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

דילוג לתוכן