הפחתת ארנונה

עורך דין הפחתת ארנונה

ארנונה עסקית היא אחד ממקורות ההכנסה העיקריים של רוב הרשויות המקומיות בישראל. כתוצאה מכך ישנם מקרים בהם עסק נדרש לשלם סכומי כסף גבוהים מאוד לרשות המקומית שבשטחה הוא פועל, כולל מצבים שבהם החיוב מופרז ו/או שגוי. כשזה המצב, ניתן להגיש בקשת הפחתת ארנונה, ומומלץ לעשות זאת בעזרתו של עורך דין שכבר צבר ניסיון בהתנהלות מול רשויות מקומיות בהקשר של הארנונה (וגם בנושאים אחרים) שכן קיימת חשיבות רבה להכרת החוק והתקנות והפסיקה הרלוונטיים וכן להליכים ולמועדים הקבועים בחוק ובתקנות. משרד עו”ד נבון קצב ייצג לקוחות רבים מול רשויות מקומיות ומעמיד את הידע והניסיון המשפטי שצבר לרשות כל לקוח ולקוח. עו”ד נבון אף כיהן בעבר גם כסגן ראש ראשות מקומית ומכיר את המערכת המוניציפלית היטב, דבר המסייע ללקוחותיו.

הגשת בקשת הפחתת ארנונה עסקית – מידע חיוני

  • הקטנת השטח המחויב בארנונה – הבסיס להפחתת תשלומי הארנונה לרשות המקומית בדרך זו הוא מדידה עדכנית של שטח העסק. את הפעולה הזו יש להפקיד בידי מודד מוסמך שיפעל בשיתוף פעולה עם עורך הדין. נדרשת פה עזרת עו”ד עם ניסיון וידע בנושא, וזאת מפני שהרשות המקומית לא מחויבת לקבל באופן אוטומטי את תוצאות המדידה. עורך הדין הבקיא בתחום עובד בשיתוף פעולה עם המודד ואף עובר על חוות הדעת שלו .
  • שינוי סיווג – הפחתת ארנונה יכולה להתבצע גם באמצעות שינוי סיווג. החוק, והתקנות השונות בכל רשות מקומית, קובעים חיובי ארנונה שונים לסוגים שונים של עסקים. ההפרש עשוי להגיע לעד 70%, ועל כן כדאי לבחון את ההיתכנות של שינוי הסיווג לסוג עסק הנהנה מתשלומי ארנונה מופחתים.
  • מועד הגשת הבקשה – חלק מהרשויות המקומיות מאפשרות הגשת בקשה להפחתת חיובי ארנונה רק ב-90 הימים הראשונים שלאחר קבלת הודעת החיוב השנתית (או לחילופין תוך 3 חודשים ממועד הקמת עסק חדש או מעבר עסק קיים למקום חדש). יחד עם זאת, עורך דין מומחה לתחום ספציפי זה עשוי לאתר נסיבות ספציפיות המאפשרות הגשת בקשה גם בשלב מאוחר יותר. כמו כן לעיתים יש צורך להגיש במועד הקבוע בדין גם השגה וגם ערר  ולכן קיימת חשיבות רבה לא לחסוך על שירותיו של עו”ד שמבין ועוסק בתחום.

מיצוי כל הדרכים האפשריות לצמצום חיובי הארנונה

הפחתת ארנונה היא משימה לא פשוטה אבל עם עורך הדין הנכון בהחלט לא בלתי אפשרית. משרד עו”ד נבון קצב צבר ניסיון רב בייצוג לקוחות מול רשויות מקומיות בשורה ארוכה של תחומים, ובהם ערעור על גובה הארנונה שנקבע והובלת מהלך להפחתת החיוב. השירות ניתן על בסיס יושרה מלאה ובדיקת היתכנות להצלחה, וכן בנחישות רבה המתחייבת מאופי המטרה ומדרך התנהלותן של רוב הרשויות המקומיות בישראל.

Print Friendly, PDF & Email
קרדיט: freepik

השאירו פרטים:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email

עוד בנושא

צרו קשר כעת

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

דילוג לתוכן